Styropian elewacyjny pod klinkier
1 – płyta termoizolacyjna Alhar Wall 2 – kołek mocujący 3 – mostek sczepny 4 – klej do płytek klinkerowych 5 – płytki klinkierowe 6 – fuga

Alhar Wall

Alhar Wall to system łączący piękno klinkieru, izolację termiczną oraz prostotę wykonania.

* czas realizacji zamówienia: 8-10 tygodni

Specjalnie wyprofilowana płyta styropianowa Alhar Wall ułatwia montaż płytek klinkierowych. Prowadnice dostosowane do klinkieru w najpopularniejszych formatach przyspieszają przyklejanie płytek i gwarantują zachowanie równych odstępów między nimi. Z kolei łączenie płyt na zakładki eliminuje powstawanie mostków termicznych.


System Alhar Wall umożliwia dokonywanie montażu klinkieru bez konieczności angażowania wyspecjalizowanych ekip. Efektem jest piękna, trwała a przede wszystkim idealnie równa elewacja klinkierowa. System Alhar Wall jest dedykowany dla budynków nowo wznoszonych i modernizowanych do wysokości 25 m.

System Alhar Wall pozwala na obniżenie kosztów montażu klinkieru wraz z ociepleniem!

Podstawą systemu jest płyta styropianowa z prowadnicami ułatwiającymi szybkie, nieskomplikowane a przede wszystkim idealnie równe ułożenie płytek klinkierowych. Wykonana z wysokiej jakości styropianu zapewnia doskonałą izolację termiczną ścian bez występowania mostków termicznych. Szeroki zakres grubości pozwala na dobranie odpowiedniej płyty w zależności od pożądanego efektu termoizolacyjnego.

mm

Styropian  18g/dm3

100 140 160 180 200

Styropian 24 g/dm3

100 140 160 180 200
mostek sczepny

Mostek sczepny

Środek gruntujący z wypełnieniem kwarcowym mechanicznie poprawiający przyczepność kolejnych warstw.

płytki klinkierowe

Płytki klinkierowe

Płytki klinkierowe renomowanych marek pozwalają na szeroki wybór kolorów, faktur powierzchni oraz formatów. Daje to nieograniczone możliwości aranżacji budynku. Dostarczamy klinkier pochodzący wyłącznie od sprawdzonych producentów dlatego mamy pewność, że elewacja zachowa swój piękny wygląd i właściwości przez wiele lat!
klej do klinkieru

Klej do płytek klinkierowych

Dedykowany do przyklejania klinkieru przygotowany na bazie wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków.

kołki do styropianu

Kołki mocujące

Kołki mocujące z trzpieniem metalowym o odpowiednich parametrach gwarantują solidne mocowanie systemu do fasady budynku.
fuga do klinkieru

Zaprawa fugowa

Fabrycznie przygotowana zaprawa murarska do wypełniania spoin na bazie wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów tufu wulkanicznego i dodatków.

Korzyści ze stosowania systemu Alhar Wall

  • prowadnice ułatwiają i przyspieszają przyklejanie płytek klinkierowych
  • szeroki zakres grubości (od 100 do 200 mm) pozwala na uzyskanie pożądanego poziomu ochrony termicznej
  • zakładki na bokach płyt pozwalają na dokładne połączenie warstwy styropianu co eliminuje powstawanie mostków termicznych
  • wcięcia pomagają w odpowiednim rozmieszczeniu kołków i pozwalają na zlicowanie talerza kołka z płaszczyzną płyty
  • ryflowana powierzchnia zarówno z przodu jak i z tyłu płyty znacznie poprawia przyczepność kleju, dzięki czemu płyta jest jeszcze lepiej przytwierdzona do fasady a klinkier do płyty.

Rysunki techniczne

Alhar Wall
100 mm

Alhar Wall
140 mm

Alhar Wall
160 mm

Alhar Wall
180 mm

Alhar Wall
200 mm

PolandEnglishDutch