Elewacje klinkierowe na styropianie

Styropian elewacyjny pod klinkier

Klinkier to niezwykle wdzięczny materiał elewacyjny – występuje w całej palecie barw, nie wymaga odświeżania a jego trwałość to kilkadziesiąt lat. Jako, że jest materiałem naturalnym, posiada również walory estetyczne. Stąd niesłabnąca popularność klinkieru, pomimo pojawiania się na rynku materiałów budowlanych coraz to nowych rozwiązań. Co więcej, ostatnimi laty projektanci coraz chętniej sięgają po klinkier, umieszczając go na elewacji jako samodzielny materiał bądź w połączeniu z innymi materiałami jak choćby drewno czy metal.

System Alhar Wall to innowacyjne rozwiązanie ułatwiające przyklejanie płytek klinkierowych w tradycyjny sposób. Podstawa systemy to płyta styropianowa z prowadnicami dostosowanymi do szerokości klinkieru. Dzięki temu montaż odbywa się szybciej, a odstępy między płytkami zostają zachowane. Ma to ogromny wpływ na równą szerokość fugi a więc na końcowy efekt wizualny elewacji. Efektem końcowym jest trwała elewacja klinkierowa wraz z warstwą docieplenia. System Alhar Wall skutecznie zdobi i dociepla ściany budynków nowo budowanych jak i odnawianych.

System elewacji klinkierowej na styropianie

System Alhar Wall to rozwiązanie kompletne. Dostarczamy wszystkie elementy niezbędne do wykonania prac:

  • styropian elewacyjny
  • klej do styropianu
  • kołki mocujące
  • mostek sczepny (środek gruntujący)
  • klej do płytek klinkierowych
  • płytki klinkierowe
Elewacja z klinkieru

Produkujemy płyty styropianowe w kilku grubościach (100-200 mm) oraz w dwóch gęstościach. Sprawia to, że inwestor ma wybór styropianu w zależności od zamierzonego poziomu termoizolacji.

Co ważne, system Alhar Wall umożliwia zastosowania płytek klinkierowych dowolnej marki, jednak polecamy klinkier pochodzący z renomowanych fabryk klinkieru. Płytki te zostały przez nas sprawdzone w trakcie wieloletniej produkcji systemu klinkierowego na poliuretanie ISO-KLINK-PUR. Należą do nich takie marki jak: Feldhaus, Nelissen, Vandersanden, Olfry, czy Wienerberger.

Każdy nasz klient może wybierać spośród setek kolorów, od prawie białego, poprzez brązy i czerwienie aż po praktycznie czarny. Do tego płytki różnią się fakturą powierzchni. Oferujemy również kilka kolorów fugi. Wszystko razem daje praktycznie nieskończone możliwości aranżacji elewacji budynku.

Skontaktuj się z nami aby uzyskać wycenę inwestycji. Po przesłaniu planów przygotujemy wycenę materiałów i ustalimy dostępność wybranej płytki klinkierowej.