Klinkier wraz z dociepleniem

Często otrzymujemy od inwestorów zapytania o maksymalną grubość warstwy dociepleniowej z poliuretanu. Zdarza się bowiem, że w projekcie przewidziano docieplenie o grubości 20 cm. Tymczasem najgrubsza wersja systemu Iso-Klink-Pur to 8,5 cm.

Wprawdzie właściwości poliuretanu sprawiają, że 1 cm tego materiału zastępuje ok 1,7 cm styropianu ale to wciąż za mało. Podobnie z ceną takiego rozwiązania – poliuretan jest nieco droższy. Dlatego właśnie polecamy złoty środek umożliwiający zachowanie odpowiedniego poziomu ochrony termicznej w połączeniu z korzystnymi kosztami inwestycji.

System elewacji z klinkieru

Środkiem tym jest zastosowanie klinkieru w systemie Iso-Klink-Pur w wariancie o najmniejszej grubości, czyli 4,5 cm z dodatkową warstwą styropianu elewacyjnego. Równie dobrze zamiast styropianu można zastosować wełnę mineralną bądź płyty PIR. Możemy w ten sposób montować styropian elewacyjny lub wełnę o grubości do 12 cm. Potrzebne są jedynie dłuższe kołki montażowe. Natomiast oszczędności wynikające z takiego rozwiązania są znaczące.

Chcesz poznać koszty wykonania elewacji w systemach Iso-Klink-Pur lub Alhar Wall? Napisz lub zadzwoń! Przygotujemy wycenę, określimy ilość potrzebnego materiału a także sprawdzimy dostępność wybranego koloru płytki klinkierowej.

tel: 537 884 558
e-mail: biuro@alhar.pl