Montaż klinkieru – jak obniżyć koszty nawet o 60%?

Rynek budowlany, podobnie jak cały rynek pracy boryka się obecnie z niedoborem kadr.
Dotyczy to zarówno specjalistów jak i pracowników pomocniczych. Kolejnym wyzwaniem, z jakim muszą zmierzać się firmy budowlane są rosnące koszty pracy. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkie systemy i techniki pozwalające ograniczyć konieczny udział zasobów ludzkich czy to poprzez przyspieszenie montażu czy możliwość wykonywania prac poprzez mniej wykwalifikowanych pracowników.

Jednym z nich jest Alhar Wall, system styropianu elewacyjnego pod klinkier. Cechują go podobne właściwości termoizolacyjne co klasyczny styropian elewacyjny. Jego przewagą jest natomiast specjalny kształt niosących za sobą szereg korzyści:

  • poziome prowadnice ułatwiają i przyspieszają układanie płytek klinkierowych gwarantując jednocześnie zachowanie równej linii klinkieru co ma ogromne znaczenie dla końcowego efektu wizualnego
  • ryflowana powierzchnia tylna zwiększa przyczepność styropianu do ściany
  • podobnie, ryflowanie powierzchni czołowej poprawia przyczepność płytek klinkierowych
  • zakładki na bokach płyt ułatwiają idealne ich dopasowanie, co z kolei zapobiega powstawaniu mostków termicznych
  • zagłębienia na kołki montażowe ułatwiają równomierne ich rozłożenie na powierzchni płyty oraz zastosowanie odpowiedniej ilości kołków.

System elewacji klinkierowej na styropianie

Jednak system Alhar Wall to nie tylko płyty styropianowe. Dostarczamy kompletne rozwiązanie zawierające wszystkie elementy składające się na elewację klinkierową z warstwą docieplenia:

Klej do styropianu

Dedykowany do przyklejania klinkieru przygotowany na bazie wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków.

Przejdź do sklepu

Klej do płytek klinkierowych

Dedykowany do przyklejania klinkieru przygotowany na bazie wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i dodatków.

Przejdź do sklepu

Mostek sczepny

Środek gruntujący z wypełnieniem kwarcowym mechanicznie poprawiający przyczepność kolejnych warstw.

Przejdź do sklepu

Kołki mocujące

Kołki mocujące z trzpieniem metalowym o odpowiednich parametrach gwarantują solidne mocowanie systemu do fasady budynku.

Fuga do klinkieru

Zaprawa murarska do wypełniania spoin na bazie wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów tufu wulkanicznego i dodatków. Szeroka paleta barw pozwala na osiągnięcie zupełnie odmiennego efektu końcowego elewacji z uwzględnieniem tej samej płytki klinkierowej.

Przejdź do sklepu

Styropian pod klinkier Alhar Wall produkowany jest aż w dziesięciu wariantach: dwóch gęstościach styropianu (18 oraz 24 g/dm3) i w pięciu grubościach płyty: 100mm, 140mm, 160mm, 180mm oraz 200mm. Sprawia to, że z łatwością dobierzemy parametry systemu do pożądanego poziomu termoizolacji.

Jak widać, system Alhar Wall to rozwiązanie kompleksowe, nowoczesne a przede wszystkim ułatwiające roboty budowlane. Końcowym efektem prac jest piękna i trwała elewacja klinkierowa nadająca budynkowi elegancji.